ChorvatskoHotelyItálieNěmeckoNovinkyRakouskoUdržitelná turistikaUdržitelné ubytováníZahraničí

Desátá Falkensteiner crowd investiční kampaň s novým rekordem

Skupina Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG) opět dosáhla rekordního výsledku. Díky nedávné kampani, která skončila ve středu 17. května, se rakouské turistické skupině podařilo prostřednictvím vlastní digitální investiční platformy FMTG Invest vygenerovat v Rakousku a Německu 10,5 milionu eur. Za necelý rok se tak podařilo získat celkem 25 milionů eur na nové projekty.

Foto: Falkensteiner Hotel Kronplatz

Původní datum ukončení kampaně bylo stanoveno na 28. dubna. Vzhledem k velkému zájmu byla doba trvání prodloužena do 17. května. Jen za tyto tři týdny se společnosti FMTG podařilo získat další 3 miliony eur. “S naší digitální crowdovou investiční platformou FMTG Invest jsme nejen v Rakousku, ale i v Německu nastavili nové měřítko v oblasti crowdového investování, a vytvořili tak nový standard v oblasti alternativního financování podniků,” říká Anne Aubrunner, jednatelka FMTG Invest, potěšena velkým úspěchem.

55 % nových investorů díky vysoké důvěře ve společnost FMTG a značku Falkensteiner

Celkem 856 investorů zadalo v 10. kampani 903 investičních příkazů. Z toho 78 % investic pocházelo z Rakouska a 22 % z Německa. Společnost je obzvláště hrdá na vysoký podíl nových investorů, který činí 55 %. “Jsme nesmírně vděční za vysokou důvěru v naše budoucí projekty a naše odborné znalosti, která nám v průběhu této kampaně přinesla mnoho nových investorů, kteří tvoří 55 % z celkového počtu, v obou zemích,” říká Aubrunner. “Tato důvěra je pro nás závazkem a budeme i nadále udržovat vysoký standard kvality nás samotných i našich projektů.”

Foto: Falkensteiner Hotel & Spa Jesolo

Nadprůměrné zastoupení žen a rostoucí skupina investujících společností

V právě skončené kampani bylo 68 % investorů mužů a 29 % žen. To dokazuje, že FMTG i nadále přitahuje výrazně vyšší počet investorek ve srovnání s průměrem v sektoru crowdového investování. Kromě toho jsou investice do skupiny Falkensteiner Michaeler Tourism Group pro společnosti stále zajímavější a jejich podíl v poslední době dosahuje 3 %.

Foto: Hotel & Spa Iadera

Průměrná výše investice se neustále zvyšuje a poprvé je více hotovosti než poukázek

Po dobu 5 let měli investoři v 10. crowdfundingové investiční kampani FMTG na výběr, zda budou dostávat úrokové platby v hotovosti se sazbou 5,50 % ročně, nebo ve formě hotelových voucherů, stejně jako dříve, se sazbou 7,50 % ročně. Investovat bylo možné již od částky 500 eur. Za každých investovaných 10 000 eur investoři navíc obdrželi poukaz Falkensteiner v hodnotě 1100 eur.

Zatímco průměrná investice v předchozích kampaních činila 10 500 eur, investoři v 10. kampani investovali v průměru 11 700 eur, což představuje přibližně 11% nárůst oproti dvěma předchozím kampaním. Z investorů se 52 % rozhodlo pro výplatu úroků v hotovosti a 48 % zvolilo výplatu ve formě hotelových poukazů. “Tento značný zájem o naši nabídku dokazuje, že i v náročném tržním prostředí zůstává investování do rizikového kapitálu pro investory s podnikatelským duchem atraktivní,” zdůrazňuje Aubrunner.

Foto: Falkensteiner Hotel & Spa Jesolo

16 nových ambasadorů FMTG Invest z Rakouska

Od června 2022 byl zřízen Klub ambasadorů FMTG Invest, který poskytuje špičkovým investorům exkluzivní přístup k setkáním a osobním diskusím s vrcholovým vedením FMTG. Podněty od ambasadorů nám pomáhají v budoucnu lépe uspokojovat speciální potřeby a očekávání našich hostů a investorů,” říká Erich Falkensteiner, předseda dozorčí rady FMTG. Zpětná vazba od ambasadorů je během těchto investičních diskusí zapracována do dalších rozvojových opatření skupiny Tourism Group. Příští setkání se uskuteční v září 2023 v pětihvězdičkovém hotelu Falkensteiner Hotel & Spa Jesolo. Získání statutu ambasadora je možné při investici více než 65 000 eur ve formě vlastního kapitálu.

Foto: Hotel & Spa Iadera

Kvalita bez kompromisů

Prostředky z desáté kampaně budou použity mimo jiné na nákup nemovitosti v Saló u jezera Lago di Garda, kde bude do roku 2025 realizován projekt pětihvězdičkového prémiového hotelu a 170 prémiových bytů. Za tento projekt, který dodržuje přísné ekologické předpisy, je zodpovědný hvězdný architekt Matteo Thun. Součástí koncepce jsou aspekty, jako je uhlíkově neutrální mobilita a nezávislé zásobování energií.

Foto: Falkensteiner Resort Punta Skala – Villa

Další probíhající projekty FMTG

Pětihvězdičkový Falkensteiner Resort Punta Skala v chorvatském Zadaru se v současné době rozšiřuje o pět luxusních vil. Tyto prostorné nemovitosti jsou ideální pro rodiny a mohou ubytovat až sedm osob. Nabízejí moderní obývací část, prostorné ložnice s vlastním sociálním zařízením a vyhřívaný bazén, obklopené středomořskou zahradou, která zajišťuje maximální soukromí. Hosté se však nemusejí vzdávat hotelového vybavení, protože hostitelé soukromých vil se postarají o to, aby žádné přání nezůstalo nesplněno.

Foto: Falkensteiner Hotel Kronplatz

Ekosystém FMTG

Společnost FMTG neustále vyvíjí nové projekty a uplatňuje holistický přístup, přičemž využívá své komplexní 360° odborné znalosti v oblasti cestovního ruchu a propojuje je s atraktivními investičními příležitostmi. “Tento holistický přístup nám umožňuje plně žít a využívat ekosystém naší společnosti,” vysvětluje Otmar Michaeler, generální ředitel FMTG. “Jak v oblasti rozvoje projektů, tak při provozu našich nemovitostí a nabídce dovolené pro naše hosty se zaměřujeme na udržitelná opatření. Naším cílem je fungovat klimaticky neutrálně a šetrně ke zdrojům a podporovat udržitelný cestovní ruch. Tím, že našim investorům a hostům nabízíme možnost přímo se podílet na rozvoji naší společnosti a jednotlivých projektů, dotváříme tento ekosystém FMTG.”

Náhled na FMTG Invest

FMTG Invest také pracuje na rozšíření svého portfolia. “Naším produktem chceme oslovit lidi, kteří rozumí stabilní a úspěšné značce s obchodním modelem, který je z obchodního hlediska připraven na budoucnost,” popisuje cílovou skupinu Aubrunner. V budoucnu se počítá s možností přímé účasti na jednotlivých projektech. Kromě inovativních a udržitelných investičních projektů se v Rakousku plánují také rekonstrukce a nové projekty.

Příští kampaň na hromadné investice bude zahájena v září 2023. Více informací naleznete na www.fmtg-invest.com.

Foto: Villen Punta Skala

O skupině Falkensteiner

FMTG – Falkensteiner Michaeler Tourism Group AG je jednou z předních soukromých společností v oblasti cestovního ruchu v šesti evropských zemích. Pod svou střechou sdružuje Falkensteiner Hotels & Residences s aktuálně 27 čtyř- a pětihvězdičkovými hotely, 3 apartmánovými komplexy a prémiovým kempem, FMTG Development, FMTG Invest a poradenskou společnost v oblasti cestovního ruchu Michaeler & Partner.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button