ChorvatskoHotelyItálieJižní TyrolskoKam jet?NovinkyRakouskoUdržitelná turistikaZahraničí

Světový den vody 2023 – Na počátku byla voda…

… také v historii společnosti Falkensteiner. Konkrétně malé jezero v Jižním Tyrolsku, kde byl před 66 lety otevřen první penzion rodinného podniku. Od té doby se téma vody táhne celou historií podniku a provází rakouskou turistickou skupinu dodnes.

Foto: Falkensteiner Diadora Falkyland

Blízkost vody

Téměř všechny hotely této skupiny se nacházejí buď přímo, nebo v těsné blízkosti vodních ploch – ať už se jedná o jezera, řeky, nebo moře. Proto klade turistická společnost zvláštní důraz na ochranu přírody a vody.

Šetrné zacházení s vodou

Díky přísnému monitorovacímu systému se v posledních letech daří neustále snižovat spotřebu vody. Skupina Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG) také nadále přijímá opatření v rámci své celokoncernové strategie ESG, aby se dále zlepšovala.

Foto: Falkensteiner Punta Skala

Mořská voda – Pitná voda – Technologická voda – Mořská voda

Chorvatský 5* Falkensteiner Resort Punta Skala má vlastní úpravnu pitné vody a čistírnu odpadních vod. Díky tomu se mořská voda čistí, používá a znovu čistí, než se vrátí zpět do moře.

Užitečná dešťová voda

Dešťová voda se shromažďuje na střeše hotelu Falkensteiner Balance Resort Stegersbach a používá se k zalévání vlastní permakulturní zahrady – mimochodem největší hotelové permakulturní zahrady v Rakousku.

Foto: Falkensteiner Montafon

Děti a voda

Ve dvou rodinných hotelech skupiny Falkensteiner je tématem zábavy voda. V 5* rodinném hotelu Diadora v Chorvatsku se vše točí kolem mořské biologie. Děti se zde hravou formou učí o podmořském světě a o tom, proč je důležité udržovat oceány čisté.

V novém 5* rodinném hotelu v Montafonu se ekologická zábava zaměřuje na vodní energii. V jediném rodinném hotelu v Evropě, který je členem Leading Hotels of the World, se děti ve vlastních vědeckých laboratořích nebo na exkurzích do vodní elektrárny illwerke vkw a vodních nádrží učí, jak se z vody vyrábí elektřina a proč jsou neporušená příroda a čistá voda tak důležité.

Foto: Falkensteiner Diadora Falkyland

Voda bez plastů

Ve většině hotelových objektů skupiny byl již zakázán jednorázový plast. Zaměřují se na udržitelné a ekologické materiály, jako je sklo nebo vysoce kvalitní recyklovatelné plasty.

Voda v Montafonu

5* hotel Falkensteiner v Montafonu, postavený ve spolupráci s poskytovatelem vodních služeb Vorarlberg illwerke, je prvním hotelem, který se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie. Vodní energie prochází celým hotelem od výstavby přes provoz až po edutainment koncept.

Foto: Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Vodní zdroj zvaný Alexandra

V 5* Spa Resortu Mariánské Lázně v České republice má společnost Falkensteiner vlastní pramen – Alexandru. Jeho léčivé účinky jsou hosty vysoce ceněny a jsou také začleněny do hotelového konceptu zdraví a terapie.

Falkensteiner Acquapura

Na vodu je zaměřen i lázeňský koncept Falkensteiner Acquapura, který je nabízen v každém hotelu skupiny. Lázeňští odborníci se při svých četných procedurách a masážích plně spoléhají na léčivou, energizující a uklidňující sílu tohoto všudypřítomného prostředku.

Falkensteiner

Falkensteiner Michaeler Tourism Group AG (FMTG) je jednou z předních soukromých společností v oblasti cestovního ruchu, působící v sedmi evropských zemích. Pod svou hlavičkou sdružuje divize Falkensteiner Hotels & Residences, která v současnosti disponuje 27 čtyřhvězdičkovými a pětihvězdičkovými hotely, 3 apartmánovými komplexy a prémiovým kempem, FMTG Development a poradenskou společnost v oblasti cestovního ruchu Michaeler & Partner. Další informace o hotelech Falkensteiner najdete na www.falkensteiner.com

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button