ItálieJižní TyrolskoNovinkyUdržitelná turistikaZahraničí

Jižní Tyrolsko má Zemskou koncepci udržitelného cestovního ruchu

Odpovědný rozvoj cestovního ruchu v Jižním Tyrolsku, nejsevernější italské provincii s výraznou autonomií, je cílem Zemské koncepce rozvoje cestovního ruchu 2030+.

Foto: IDM Südtirol-Alto Adige/Tobias Kaser

Cílem tohoto materiálu a z něho vycházejícího plánu bylo pochopit, kolik a jakého cestovního ruchu chce region mít a za čím si chce stát. Koncept poprvé poskytuje standardizovaný a na datech založený základ pro měření, monitorování a kontroly rozvoje cestovního ruchu v Jižním Tyrolsku. Je úzce propojen s regionálním plánováním provincie a se zvláštním zřetelem na místní obyvatelstvo.

Návrh zahrnuje zavedení limitu lůžek, podle něhož se ke stávajícím lůžkům v turistických zařízeních nesmějí přidávat žádná nová místa. Pokud kupříkladu některý hotel ukončí svou činnost, budou jeho lůžka přidělena v rámci kvóty obce podle stanovených kritérií a mohou být přerozdělena podle potřeby.

Erwin Hinteregger, generální ředitel jihotyrolského poskytovatele hospodářských služeb IDM, zdůrazňuje: „Účelem plánovaného limitu je, aby se naše kapacity dále nezvyšovaly, ale výslovně nejde o snižování počtu stávajících lůžek.“ Nových ubytovacích zařízení, která již byla schválena nebo rozestavěna, se to netýká.

„Opatření slouží k zachování jedinečné přírodní a kulturní krajiny Jižního Tyrolska pro budoucnost generaci místních obyvatel a hostů. Současně zajišťují vysokou kvalitu turistické nabídky. Naši hosté by měli i v budoucnu tady najít přesně to, co Jižní Tyrolsko představuje: Požitek z přírody, klid a odpočinek, stejně jako pohostinnost a zachované tradice,“ dodává.

Kromě toho hosté z celého světa oceňují Jižní Tyrolsko pro jeho celoroční vysokou kvalitu dovolené, inovativní kulturní a architektonickou scénu, autenticitu místních obyvatel a prvotřídní gastronomickou nabídku. „Koncepce rozvoje cestovního ruchu v provincii se chápe jako vodítko pro přenesení těchto a dalších aspektů do udržitelné a vnoučatům přátelské budoucnosti,“ vysvětluje Hinteregger.

Tomáš Nohejl

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button