DopravaMěsta & regiony ČRNovinkyTOP ESGUdržitelná dopravaŽeleznice

Na planetu myslíme za vás. České dráhy spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřuje nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od začátku května setkáte v outdooru, onlinu a na sociálních sítích. Součásti je i speciální webová stránka cd.cz/vlakemEKO.

Nová kampaň je výsledkem národního kola soutěže Creative Express, kdy deset týmů mladých profesionálů podniklo cestu vlakem na trase Praha – Bratislava a zpět, aby vytvořili kreativní návrhy na zadání ekologického cestování vlakem. Výsledkem je koncept „Myslete na sebe, na planetu za vás myslíme my“ z dílny Kristýny Schönové a Adriána Kachmana. „Nová kampaň výborně spojuje benefit pohodlí ve dvou směrech – pohodlí jako možnost využití vlastního času při cestě vlakem a pohodlí ekologického chování, které vám zajistí již samotný výběr vlaku jako dopravního prostředku. Zároveň jsme ocenili vhodnost kampaně pro cílovou skupinu a bezproblémovou realizovatelnost konceptu,“ říká Jakub Otava, ředitel odboru komunikace Českých drah. „Nová kampaň má i jednu zvláštnost – jde o první marketingovou kampaň Českých drah, při které byly využity AI nástroje, v tomto případě pro tvorbu vizuální složky,“ dodává Radka Vlažná, vedoucí oddělení marketingu Českých drah.

České dráhy novou kampaní chtějí zvýšit povědomí veřejnosti o problematice, protože jde o nejudržitelnější způsob hromadné dopravy, a navazují tak na ekologickou kampaň auta versus vlak. V rámci kampaně se lidé dozvědí, o kolik menší je jejich uhlíková stopa při cestování vlakem mezi velkými českými městy ve srovnání s využitím automobilu.

Železniční doprava je podle analýz vyhodnocujících emise skleníkových plynů a dalšího znečistění našeho životního prostředí např. prachem nebo hlukem nejekologičtějším druhem dopravy při přepravě osob a nákladů. České dráhy budou v příštích letech pokračovat v podstatném snižování emisí skleníkových plynů. K tomu přispívá zavádění moderních, úsporných vlaků, nasazení bateriových vlaků na neelektrizovaných tratích, vlaků s možností rekuperace elektrické energie či dieselových vlaků, které mohou využívat nejnovější verzi ekologických paliv HVO. Elektrické osobní i nákladní vlaky Skupiny České dráhy díky rekuperaci loni vyrobily a do elektrické sítě dodaly téměř 50 000 MWh elektrické energie.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Back to top button