NovinkyRas Al KhaimahUdržitelná turistikaZahraničí

Emirát Ras Al Khaimah získal jako první na Blízkém východě stříbrný certifikát EarthCheck v oblasti udržitelnosti

Emirát je první destinací na Blízkém východě, která získala stříbrný certifikát EarthCheck Sustainable Destinations, a jednou z mála destinací na světě. Stříbrný certifikát potvrzuje ambice Ras Al Khaimah stát se do roku 2025 lídrem v oblasti udržitelného cestovního ruchu v SAE a v celém regionu.

Foto: RAK

Úřad pro rozvoj cestovního ruchu v Ras Al Khaimah spustil vlastní certifikační program pro partnery v oblasti cestovního ruchu v Ras Al Khaimah pod názvem „Responsible RAK“. Program využívá vědecké poznatky a data společnosti EarthCheck.

Ras Al Khaimah  získal stříbrnou certifikaci v rámci programu EarthCheck Sustainable Destinations – předního světového vědeckého srovnávacího a certifikačního programu pro turistické destinace.

Emirát je první destinací na Blízkém východě, která získala tento stupeň uznání za udržitelnost. Certifikační proces se opírá o důkladná vědecká kritéria společnosti EarthCheck a zahrnuje také pečlivé monitorování, srovnávání a audit deseti ukazatelů udržitelnosti – od spotřeby energie a vody až po nakládání s odpady, analýzu uhlíkové stopy a zapojení komunity.

Certifikace udržitelnosti v Ras Al Khaimah je o to významnější, že vzhledem k problémům, které představuje podnebí v regionu, je třeba k řízení spotřeby energie a vody přistupovat mnohem důsledněji než většina ostatních, aby byly splněny přísné požadavky EarthCheck.

Stříbrná certifikace přichází jen několik týdnů před konferencí OSN o změně klimatu COP28, která se koná koncem listopadu v SAE. Program konference se letos zaměří na dosažení globálního cíle snížení emisí o 43 % do roku 2030.

Foto: RAS

Raki Phillips, výkonný ředitel úřadu pro rozvoj cestovního ruchu v Ras Al Khaimah (RAKTDA), uvedl, že získání stříbrné certifikace EarthCheck posiluje ambice Ras Al Khaimah stát se do roku 2025 lídrem v oblasti udržitelného cestovního ruchu v SAE a regionu. “Tento přelomový úspěch posiluje náš závazek k udržitelnému, vyváženému a cílevědomému růstu cestovního ruchu,” řekl Phillips. “Děkuji všem subjektům cestovního ruchu za jejich neúnavné úsilí o získání stříbrné certifikace EarthCheck, která nejen dokládá závazek Ras Al Khaimah k udržitelnému cestovnímu ruchu, ale je také v souladu s naším ambiciózním cílem přivítat do roku 2030 více než tři miliony návštěvníků.”

Stewart Moore, zakladatel a výkonný ředitel společnosti EarthCheck, uvedl, že stříbrný certifikát udělěný emirátu Ras Al Khaimah podpoří a posílí cestovní ruch a místní podnikatele. “Gratuluji emirátu Ras Al Khaimah k získání certifikátu v rámci programu EarthCheck pro udržitelné destinace a k tomu, že se stala součástí programu EarthCheck Leading Destinations of the World Program™,” řekl Moore. “Závazky destinačního managementu a pokyny pro udržitelný cestovní ruch nejenže poskytují strategický rámec pro řízení a podporu opatření v rámci celé komunity a průmyslu, ale staví Ras Al Khaimah do pozice regionálního lídra v oblasti udržitelného cestovního ruchu. Přijetí zásad udržitelného rozvoje zajistí, že jedinečné životní prostředí a bohatá kultura v Ras Al Khaimah budou moci být podporovány a chráněny i při dalším růstu turistického průmyslu. Společnost EarthCheck se těší, že bude na této cestě aktivním partnerem.”

Úřad pro rozvoj cestovního ruchu v Ras Al Khaimah také spustil vlastní program certifikace udržitelnosti pro podniky cestovního ruchu s názvem Responsible RAK. Do programu je dnes zapojeno více než 20 podniků cestovního ruchu. Program ResponsibleRAK je založen na vědeckých poznatcích a datech společnosti EarthCheck, které zajišťují, že podniky měří svůj dopad na životní prostředí a přijímají skutečná opatření.

Foto: RAK

Řada podniků cestovního ruchu v Ras Al Khaimah včetně hotelů, atrakcí a cestovních kanceláří, získala stříbrný certifikát Responsible RAK. Na seznamu jsou např:

  • Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA)
  • The Ritz-Carlton Ras Al Khaimah, Al Hamra Beach
  • The Cove Rotana Resort Ras Al Khaimah
  • Jais Flight, nejdelší zipline na světě
  • Jais Sledder, nejdelší sáňkařská dráha v regionu
  • 1484 by Puro, nejvýše položená restaurace v SAE
  • Bear Grylls Explorers Camp
  • Správní kancelář RAK Leisure
  • Cestovní a turistická společnost SAFARAK

V blízké budoucnosti se chystají získat stříbrný status Responsible RAK další zúčastněné strany. Destinace také spolupracuje s předními developery a provozovateli, kteří kladou udržitelnost do centra svého podnikání. Jedním z příkladů je netrpělivě očekávaný ostrov Wynn Al Marjan, který bude vybudován s místními partnery Marjan LLC a RAK Hospitality Holding LLC. podle nejvyšších standardů osvědčených postupů udržitelnosti. Udržitelné postupy společnosti Wynn Resorts v oblasti designu a vývoje vynesly jejím budovám celosvětově certifikace LEED Platinum a čtyři Green Globes.

Další informace o vývoji a iniciativách společnosti RAKTDA v oblasti udržitelnosti naleznete na adrese www.raktda.com/responsible-rak

Chcete-li se o programu EarthCheck dozvědět více, navštivte stránku: www.earthcheck.org

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Back to top button