AsieHotelyNovinkyUdržitelné ubytováníZahraničí

V Singapuru se otevřel luxusní hotel vytvořený z vyřazených autobusů

Jízda autobusem v Singapuru stojí pouhý jeden singapurský dolar. Spaní v tomto autobuse ale vyjde na 398 singapurských dolarů za noc. Tento měsíc se v zemi otevřel hotelový resort The Bus Collective vytvořený z vyřazených autobusů městské hromadné dopravy předělaných na luxusní hotelové pokoje.
Foto: The Bus Collective

V rámci projektu bylo zrenovováno 20 autobusů, které kdysi patřily singapurskému provozovateli veřejné dopravy SBS Transit. Nyní tyto autobusy získaly novou funkci.

Resort zabírá plochu 8600 metrů čtverečních a má sedm různých kategorií pokojů. Cena za noc začíná na 398 singapurských dolarech a některé pokoje jsou vybaveny i vanou a velkou manželskou postelí. Je tam i bezbariérový pokoj, který má vnější přístupnou toaletu a rampu ke vchodu do pokoje.

Každý pokoj má rozlohu 45 metrů čtverečních a mohou se v něm ubytovat tři až čtyři hosté. Autobusy byly sice kompletně zrenovovány, některé prvky však zůstaly zachovány. Je to třeba volant, sedadlo řidiče nebo okna.

The Bus Collective založila singapurská cestovní kancelář WTS Travel & Tours s partnery, kterými jsou skupina poskytující služby v oblasti správy nemovitostí LHN Group a investiční holdingová skupina Sky Win Holding. Firmy podle svého vyjádření chtějí ukázat, jak lze spojit cestovní ruch, přírodu a ekologii a vytvořit jedinečné nové zážitky.

Cílem projektu je vytvořit precedens pro ekologicky uvědomělé postupy ve stavebnictví a pohostinství, uvedl server CNBC. Záměrem je stanovit nový standard pro udržitelný luxus.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Back to top button