HotelyNovinkyRakouskoUdržitelné ubytováníZahraničí

„Hotelová nemovitost roku 2023“ se nachází ve Vorarlbersku – Falkensteiner Hotel Montafon získal významné ocenění

Dne 6. října byla v rámci konference 169+ forum pro hotelové a realitní experty předána „Hotel Property Award“ hotelu Falkensteiner Hotel Montafon. Tento 5hvězdičkový rodinný hotel v Tschaggunsu ve Vorarlbersku zaujal porotu svou udržitelnou konstrukcí a inovativním architektonickým a produktovým konceptem, který odráží jedinečné rysy regionu v celé budově.

Foto: Falkensteiner Hotel Montafon

Fórum 196+ v Mnichově je evropská konference pro hotelové a realitní experty a od roku 2002 je každoročním nedílnou součástí networkingu a odborné výměny v oblasti hotelových nemovitostí. Fórum 196+ navíc každoročně uděluje ocenění „Hotel Property Award“. Toto prestižní ocenění získává hotel, který v porovnání s konkurencí vyniká z hlediska architektury, designu a inovací. Do letošního ocenění mohli hoteloví developeři i majitelé/provozovatelé přihlásit projekt, který byl otevřen od ledna 2022 do června 2023. Celkem se přihlásilo 33 hotelů ze sedmi evropských zemí.

Michael Widmann (CEO PKF hospitality group), Otmar Michaeler (CEO FMTG), Annekathrin Kühner (Head of Business Development FMTG) a Andreas Martin (Jury-Vorsitz, Managing Partner 196+ forum) / Foto: (c)Annex Production

Minulý pátek během slavnostního předávání cen mezioborová porota složená z 18 členů vybrala jako vítěze Falkensteiner Hotel Montafon. Tento 5hvězdičkový hotel, který se nachází přímo na Golm Adventure Mountain poblíž Tschaggunsu, první klimaticky neutrální certifikované lyžařské oblasti v Rakousku, je jediným rodinným hotelem v Evropě, který je součástí exkluzivního “Leading Hotels of the World”. Koncept dovedně spojuje vysoké standardy 5hvězdičkové dovolené s potřebami rodin a poskytuje dětem i dospělým pohodlné místo k pobytu.

Foto: Falkensteiner Hotel Montafon

“Společně s naším projektovým partnerem, illwerke vkw, jsme učinili odvážné rozhodnutí při realizaci Falkensteiner Hotel Montafon,” řekl Otmar Michaeler, generální ředitel FMTG, a vyjádřil své nadšení z ocenění. “Jako rodinně orientovaný 5hvězdičkový produkt, který je také součástí Leading Hotels of the World, máme v regionu unikátní prodejní místo. To nám umožnilo přilákat do lokality zcela novou klientelu.” Jako partner Turn 2 zero hotel od svého otevření nepřetržitě pracuje na snižování emisí skleníkových plynů a zaměřuje se na obnovitelné zdroje energie a ochranu životního prostředí. Architektura a design interiéru také kladou důraz na regionální rysy, udržitelnou výstavbu a dodávky energie. Porotu zaujal především zdařilý celkový koncept zahrnující architekturu a design, udržitelnost, hospodárnost, technické inovace a originalitu.

Foto: Falkensteiner Hotel Montafon

Výjimečná architektura s regionálními prvky

Architektura hotelu Falkensteiner Montafon je připisována hvězdným architektům studia Snohetta Innsbruck. Budova se skládá ze čtyř úrovní, využívajících svah hory. Skládá se ze dvou komplexů propojených centrální sekcí – atriem, ve kterém je umístěna vstupní hala, bar a velký herní prostor, díky čemuž je ústředním bodem činnosti. „Na porotu zapůsobila zejména výstavba centrálně umístěného společného prostoru hotelu se dvěma diagonálně umístěnými křídly pokojů a úspěšná integrace komplexu budov do topografie svažitého terénu,“ poznamenal Andreas Martin, předseda poroty ceny.

Foto: Falkensteiner Hotel Montafon

Region hraje významnou roli také v designu interiéru, který vyvinula společnost Vudafieri Saverino Partners Milan. Jednou z hlavních inspirací byl tradiční Montafon Schragazu – volně stojící plot, kde jsou dřevěné komponenty sestaveny bez hřebíků, které najdete v různých podobách po celém hotelu. Kromě toho architektura typických horských chat v Montafonu a tříúrovňový ekonomický cyklus s ohledem na přírodu sloužily jako vlivy na interiér budovy. “Neuplatněná architektura s mnoha jedinečnými detaily a dechberoucí výhled ze všech pokojů na nás udělaly dojem,” řekla Mary Noonan, ředitelka designu a projektů pro Evropu ve společnosti Adina Hotels. “Kvalitní provedení s množstvím dřeva vytvořilo zvláštní atmosféru moderní útulnosti. Přesvědčilo nás i zaměření na rodiny.”

Foto: Falkensteiner Hotel Montafon

Inovativní systém zásobování energií a koncept Ecotainment

To, co začalo architekturou a designem interiéru, se táhne jako společná nit celým hotelem. „Dodnes jsme vytvořili něco jedinečného v hotelovém průmyslu: od výstavby a provozu až po koncept Edutainment se zaměřujeme na obnovitelné zdroje energie a ochranu životního prostředí – v kombinaci s vysokou kvalitou Falkensteiner,“ uvedl Otmar Michaeler, generální ředitel Falkensteiner. Michaeler Tourism Group (FMTG).

Foto: Falkensteiner Hotel Montafon

Udržitelné zásobování energií je zajištěno velkým tepelným čerpadlem, které využívá odpadní teplo ze sousedního Lünerseewerku k vytápění hotelu a okolních budov. Nezávislé zařízení na biomasu se používá podle potřeby v chladném období. V létě využívá systém volného chlazení studený vzduch z elektrárny k udržení příjemné teploty v hotelu. Solární panely na střeše hotelu a ubytování zaměstnanců generují dodatečnou elektřinu. Hotelová zábava se také točí kolem obnovitelné energie. Interaktivní programy hravou formou vzdělávají děti, teenagery a zainteresované dospělé o ochraně životního prostředí a alternativní energii. Tento Falkensteiner Ecotainment je realizován prostřednictvím různorodých aktivit a animačního konceptu s eko-pedagogickými prvky.

 

Ukázat další

Související články

Back to top button