HotelyItálieNovinkyTOP ESGUdržitelné ubytování

Perla Toskánska nyní pro každého: hostelový řetězec a&o otevře 40. pobočku ve Florencii

V bývalé budově úřadu města Florencie nedaleko historického centra otevře a&o v létě už čtyřicátou pobočku se 121 pokoji a 470 lůžky.

Foto: a&o
Foto: a&o

Florencie je po Benátkách druhým městem v Itálii, jehož návštěvnici se budou moci ubytovat v cenově výhodném hostelu německé značky a&o. Již 40. podnik řetězce a&o bude otevřen v létě a nabídne 121 pokojů. Nachází se v centru města u stanice Campo di Marte, necelou půlhodinu chůze od náměstí Piazza del Duomo v historickém jádru Florencie. Společně se sbírkami zdejších muzeí a galerií patří toto místo k nejcennějším kulturním a uměleckým pokladům světa.

Hostel ve Florencii stejně, jak všechny další pobočky a&o, v souladu se zásadami udržitelnosti vznikl využitím a přestavbou stávajícího objektu. V tomto případě jde o bývalou administrativní budovu na Via Mannelli 119. Historická fasáda domu z roku 1963, zůstane zachována.

Oliver Winter, zakladatel a generální ředitel společnosti a&o uvedl: „Zapůsobili jsme naším konceptem udržitelnosti a řadou opatření s ním spojených opatření.“ Budovu hostelu bude a&o využívat na základě dlouhodobé nájemní smlouvy. Mezi opatření na úsporu energie patří splachování toalet užitkovou vodou, centrální rekuperace tepla pro ohřev vody do koupelen a nezávislá regulace klimatizačních systémů pomocí senzorů na oknech. Částečnou energetickou soběstačnost budou podle plánu zajišťovat elektřina z fotovoltaických článků na střeše pětipodlažní budovy. Z této energie budou mít prospěch i sousedé: nevyužitá fotovoltaická energie se v Itálii odvádí nikoli do celostátní, ale do místní (komunální) rozvodné sítě.

Udržitelný růst nabírá zodpovědně na obrátkách

„Opět platí naše krédo: každý rok alespoň dva nové hostely,“ připomíná Oliver Winter s výhledem na další expanzi, „a budeme zodpovědně růst dál a rychleji.“ V současné době má a&o 39 objektů v devíti evropských zemích a je tak největším světovým řetězcem hostelů. Mezi nové destinace, o které a&o v současnosti usiluje, v současné době patří Londýn, Dublin a Paříž. „Rosteme udržitelně,“ zdůrazňuje 48letý generální ředitel, „a budeme nadále důrazně optimalizovat energetické účinnost našich budov, vyrábět a spotřebovávat elektřinu výhradně z obnovitelných zdrojů energie a zavádět standardy a&o pro odpovědné a eticky udržitelný nákupy v celém dodavatelském řetězci.“ Prioritou ve Florencii je také spolupráce s místními výrobci a poskytovateli služeb.

Podle nejnovějších analýz činí u hostelů a&o emise CO2 na přenocování jednoho hosta a 3,73 kilogramu, což je až o 80 procent méně než u konkurence. Cílem je stát se do roku 2025 první evropskou skupinou hostelů s nulovou emisní bilancí. Oliver Winter věří, že emise CO2 je možné snížit na méně než 2,5 kilogramu za přenocování. Zbytek pak bude kompenzován.

A novinka od letošního června: zákazníci s přímou rezervací mohou dobrovolně kompenzovat svou emisní stopu online.

 Florencie – hlavní město italského regionu Toskánsko a “La Bella” 

Toskánské město na řece Arno je místem, kde se koncentruje obrovské bohatství renesančních mistrovských děl výtvarného umění a architektury. K nejvýznamnějším památkám patří katedrála Duomo, Michelangelův „David“ v Galerii dell’Accademia a Botticelliho „Zrození Venuše z mořské pěny“ v Galerii Uffizi. Hostel a&o Florencie měl být otevřen již v roce 2022, kvůli epidemii koronaviru se však rekonstrukce pozdržela. O to více Olivera Wintera těší, že renovační práce nyní „pokračují s velkým nasazením a motivací“. Bývalá administrativní budova již několik let zela prázdnotou a nyní získá nový účel. „Spolupráce s městem byla a je mimořádně pozitivní,“ dodává Oliver Winter.

Ukázat další

Související články

Back to top button