Kam jet?NěmeckoTOPUdržitelná turistikaZahraničí

Feel Good – udržitelné cestování v Německu 3

Na dovolené v Německu toho objevíte mnohem více než jen památky. Ponořte se do života v různých regionech, vnímejte energii jedinečných krajin, projděte se po místních trzích a zažijte opravdový odpočinek uprostřed přírody! Níže najdete pár tipů na výlety, kterými si můžete zpestřit vaši příští návštěvu Německa.

Lázně Bad Elster / Foto: © Adobe Stock/Jan

Vřesoviště v Bad Elsteru

Přímo na hranicích s Českou republikou leží lázeňské městečko Bad Elster. Jedním z nejcennějších léčiv jsou tady přirozeně se vyskytující vřesoviště, která se na místě čerstvě sekají a zpracovávají. Po aplikaci se rašelina v rašelinových kapsách znovu nasytí a po určité době ji lze dokonce znovu použít. Dopřejte si procedury ve zdejších královských lázních, užijte si kulturu v divadle uprostřed parku nebo se procházejte uklidňující krajinou. Více informací se dočtete zde.

Isemarkt v Hamburku / Foto: © GTM / Jan Traupe

Isemarkt v Hamburku

Trh Isemarkt v hamburské čtvrti Eppendorf existuje již od roku 1949. Každé úterý a pátek přiláká pod nadjezdový most na týdenní nákupy kolem 6000 návštěvníků. Přibližně 200 obchodníků nabízí jablka, květiny, sýry, bylinky a mnoho dalšího z regionu. Atmosféru trhu si užijete, i když na své návštěvě Hamburku nepotřebujete dělat žádné velké nákupy! Dopřejte si dobrou kávu a ponořte se do života v Hamburku.

Tržní hala v Berlíně / Foto: © visitBerlin / Dagmar Schwelle

Tržiště v Berlíně

První berlínské tržnice byly postaveny v 19. století – dnes jsou to oblíbená místa setkávání, která kombinují čerstvé potraviny, ručně vyráběné suvenýry a kulinářské speciality. Nabízejí nejlepší příležitosti k sezonním a lokálním nákupům. Místní restaurace využívají regionální produkty, čímž vzniká přímé spojení mezi kulturou stravování a obchodem. Objevte berlínská tržiště!

Oberstdorf, Nebelhorn, krávy na horské pastvině / Foto: © DZT / Natalia Malec

Lesní koupání v Horním Černém lese

Zažít les všemi smysly – to umožňuje okružní turistická stezka “Wäldersinn” v Grafenhausen-Rothausu, která je vybavena speciálně vyrobenými dřevěnými lehátky pro lesní koupání. Tato neobvyklá perspektiva nabízí zcela nové vnímání, díky němuž jsou patrné pozitivní účinky na duševní pohodu.

Oberstdorf, jízda na kajaku na horské řece v Oberallgäu Foto: © Lookphotos / Martin Siering Photography

Ochutnejte Oberstdorf – objevte rozmanitost regionálních produktů

Oberstdorf je nejjižnější obec v Bavorsku a také oblíbená destinace letních i zimních sportů v Allgäuských Alpách. Po sportovních aktivitách je nutné doplnit síly, a to tady zvládnete opravdu kvalitně! Regionální produkty mají v Oberstdorfu dlouhou tradici – protože jsou nejen chutné a čerstvé, ale také udržitelné a šetrné k životnímu prostředí. Místní zemědělství přispívá k zachování a údržbě kulturní krajiny a k přirozené produkci mléka, sýrů a masa.

Schmallenberg, Sauerland / Foto: © DZT / Francesco Carovillano

Živé ticho

Sauerland – místo duše – to jsou skály a lomy, kostely a vrcholky kopců, mohutné stromy a podzemní jeskyně, jezera a údolí. 42 pozoruhodných míst, která se člověka citově a duchovně dotýkají. Každé místo vypráví svůj vlastní příběh, ale všechna spojuje jejich “živé ticho”. Objevte své „místo duše“

Více tipů na aktivity a akce v regionech najdete zde.

 

Ukázat další

Související články

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button