Kam jet?NěmeckoTOPUdržitelná turistikaZahraničí

Feel Good – udržitelné cestování v Německu 4

Co byste chtěli na své dovolené objevit? Autentické prázdninové oblasti s vlastním charakterem? Ekologická města šetrná ke klimatu s moderními koncepty mobility? Nedotčené přírodní krajiny, kde se ochrana přírody snoubí se zábavnými a poučnými aktivitami? Pak jste v Německu správně! Podívejte se na tipy, které jsme pro vás připravili, a vyberte si cíl vaší příští cesty.

Bremerhaven: Nový přístav, Klimahaus a Německé emigrační muzeum / Foto: © DZT / Florian Trykowski

Úchvatné vyhlídky v Bremerhavenu

V Bremerhavenu se návštěvníci setkají s nejrůznějšími příklady dlouhého vztahu člověka a moře. Z vyhlídkové plošiny SAIL City se rozprostírá pohled na moderní přístavy až k větrným elektrárnám, Německé námořní muzeum ilustruje technickou historii mořeplavby, zatímco Německé emigrační centrum umožňuje návštěvníkům interaktivně prozkoumat životní příběhy lidí. Tato destinace je jedním z vítězů spolkové soutěže “Destinace udržitelného cestovního ruchu v Německu”.

Oranienbaum-Wörlitz: pár na návštěvě Informačního centra Auenhaus / Foto: © DZT / Florian Trykowski

Informační centrum Auenhaus, Oranienbaum-Wörlitz

Informační centrum Auenhaus Správy biosférické rezervace Střední Labe v multimediální expozici odhaluje rozmanitost životního prostředí a kulturní oblasti Labe. Po prohlídce výstavy zve venkovní prostor návštěvníky k pobytu v přírodě. Vstup je zdarma.

Informační centrum Auenhaus / Foto: © DZT / Florian Trykowski

Centrum Národního parku Černý les

Rozsáhlý, drsný a nedotčený: Přijďte navštívit chráněnou oblast Nationalpark Schwarzwald a kochejte se divokou přírodou. Prostřednictvím vzrušující multimediální výstavy se dozvíte vše o složité souhře lesních biotopů – a zažijete jedinečný výhled z 34 metrů vysoké vyhlídkové věže v korunách stromů.

Kostnice u břehu Bodamského jezera / Foto: © TouristInformation Konstanz GmbH / Deutschlandabgelichtet Medienproduktion

Západní Bodamské jezero

První plně elektrická loď na Bodamském jezeře, křišťálově čistá voda jezera, čerstvé ryby z Bodamského jezera, přírodní rezervace a Wild Weeks s nabídkou regionálních produktů: Tady zažijete trvale udržitelný požitek pro smysly. Ať už cestujete na kole, kánoi, kajaku, SUP, solárním trajektem nebo autobusem a vlakem – i cesta sem bude dobrodružstvím!

Deidesheim: ráno na vinici / Foto: © Tourist Service GmbH Deidesheim

Deidesheim – uvolněná pohostinnost

Toto lázeňské středisko obklopené vinicemi leží uprostřed slunného domova německého ryzlinku. Většina vinařů zde vyrábí vína nejvyšší kvality v rámci trvale udržitelného hospodaření. V tomto městě s certifikátem Cittaslow nabízejí obchodníci v malých obchůdcích a stáncích čerstvé místní ovoce a zeleninu a zajímavé řemeslné výrobky.

Berlín, Futurium / Foto: © Futurium / David von Becker

Objevte budoucnost!

Ve Futuriu, berlínském Domě budoucnosti, se vše točí kolem otázky: Jak chceme žít? Návštěvníci mohou na výstavě objevit mnoho možných budoucností, společně o nich diskutovat na fóru a vyzkoušet si vlastní nápady v laboratoři Futurium. Vstup je zdarma.

Pro více inspirace na vaší cestě Německem navštivte web Německé turistické centrály.

Ukázat další

Související články

Back to top button