HotelyNovinkyUdržitelná turistika
Trending

Hostely a&o zahladí svou uhlíkovou stopu do roku 2025

Oliver Winter, generální ředitel a zakladatel a&o. Foto: a&o
Oliver Winter, generální ředitel a zakladatel a&o. Foto: a&o

Berlínská společnost a&o, která v současnosti provozuje 40 nízkonákladových hostelů ve 25 evropských městech, bere udržitelnost a  boj proti změně klimatu vážně. Do roku 2025 se stane vůbec prvním hostelovým řetězcem v Evropě s nulovou uhlíkovou bilancí. Vyplývá to ze Zprávy o udržitelnosti, kterou společnost a&o letos vydala poprvé.

Motto řetězce hostelů a&o zní: „cestovat může každý“. Od svého založení v roce 2000 se a&o důrazem na udržitelnost zasazuje o to, aby radost z cestování a poznávání jiných kultur a míst mohli zažívat lidé i v budoucnosti. Udržitelnost se dokonce čím dál tím více stává základní hodnotou obchodního modelu.

Být hodný k okolí

„Zavazujeme se k sociálním a ekologickým změnám ve smyslu odpovědného cestovního ruchu,“ uvádí Oliver Winter, generální ředitel a&o, „a bereme v úvahu také společenské dopady naší činnosti.“

„Zásady ESG začleňujeme do všech aspektů našeho podnikání,“ připomíná Arben Maliqi, projektový manažer a&o pro ESG/HR,“ a uvádí několik praktických příkladů:

  • Při nákupu potravin dávat přednost místní produkci.
  • U všech budov zlepšit třídu energetické náročnosti aspoň o jeden stupeň.
  • Instalovat fotovoltaické systémy všude, kde je to možné.
  • Využívat 100% ekologickou elektřinu a ve všech evropských hostelech (pokud je k dispozici).

Cíl: čistá emisní nula

Cílem společnosti a&o je do roku 2025 dosáhnout nulové bilance emisí CO2. V současné době se při přenocování jednoho člověka v a&o uvolní 3,73 kilogramu CO2. To znamená, že a&o produkuje až o 80 procent méně než konkurence. Cílem je však dosáhnout opravdu nulové bilance, což znamená snížit produkci oxidu uhličitého na naprosté minimum, což je 2,5 kg na osobu a noc. Zbytek se bude kompenzovat.

Beze stopy za 10 centů

Od nynějška mohou hosté, kteří si ubytování v a&o rezervovali přímo, kompenzovat uhlíkovou stopu svého pobytu, a to částkou pouhých 0,10 eura na jedno přenocování. Stačí příslušnou možnost vybrat při rezervaci v aplikaci Climate Klick od firmy South Pole.

Ukázat další

Související články

Back to top button