DopravaNovinkyTrendyUdržitelné služby

Společnost Japan Airlines nabídne půjčení oblečení, aby bylo možné cestovat bez kufrů

Turisté i lidé cestující za obchodem do Japonska už brzy nebudou muset létat se zavazadly. Aerolinky Japan Airlines se ve spolupráci s firmou Sumitomo rozhodly nabídnout novou službu – půjčení oblečení, uvedla agentura Bloomberg.
Ilustrační foto: Pixabay

Aerolinky označují tuto iniciativu za snahu podpořit udržitelný cestovní ruch a zároveň chtějí nabídnout pohodlí. Návštěvníci si budou moci vybrat oblečení podle velikosti a sezonních potřeb prostřednictvím internetových stránek před nástupem do letadla provozovaného Japan Airlines. Služba bude ve zkušební fázi fungovat do srpna příštího roku.

Sada oblečení má stát 4000 až 7000 jenů (610 až 1100 Kč). Lidé si budou moci pronajmout až osm kusů oblečení až na dva týdny ve třech velikostech – malé, střední a velké. Oblečení ve vybraném stylu – formální elegantní, elegantní ležérní a smíšený – bude doručeno přímo hotelu určeného cestujícím.

Oblečení k pronájmu bude pocházet z nadbytečných zásob oděvních řetězců, což pomůže minimalizovat množství odpadu. Japan Airlines také budou informovat zákazníky, o kolik se snížily emise oxidu uhličitého z letu díky tomu, že si nevzali zavazadlo, a letadlo je tak lehčí.

Firma Sumitomoto vyvinula internetový rezervační systém a bude mít na starosti obstarání, praní a doručení oblečení.

Japonské letecké společnosti, hotely a restaurace se po úplném zrušení vstupních omezení a začátku letní prázdninové sezony připravují na příjezd většího počtu cestujících. Podle Japonské národní organizace cestovního ruchu v květnu přijelo do země 1,9 milionu návštěvníků, což bylo téměř 70 procent úrovně z doby před pandemií, tedy úrovně z května 2019.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Back to top button