DopravaNovinkyUdržitelná dopravaUdržitelná turistika

Emirates získala ocenění APEX 2024 World Class Airline a cenu za vybavení v Economy Class

Společnost Emirates získala ocenění APEX 2024 World Class Airline za poskytování vynikajících služeb zákazníkům, a to v rámci udílení cen APEX/IFSA 2024, které se konalo v Long Beach v Kalifornii.

Foto: Emirates

Společnost Emirates, která byla hodnocena na základě komplexního auditu kvality služeb, bezpečnosti a iniciativ v oblasti kontroly zdraví, je jednou z pouhých osmi leteckých společností na světě, které toto ocenění získaly. Emirates rovněž obdržela ocenění IFSA 2024 za „Nejlepší palubní vybavení“, a to jako uznání za sadu vybavení Emirates Sustainable Economy Class – plnou užitečných pomůcek pro zvýšení pohodlí cestujících a zároveň složenou z udržitelnějších materiálů navržených pro opakované použití.

Emirates získala prestižní ocenění World Class za prokázání nejvyšších globálních standardů v oblasti bezpečnosti, udržitelnosti a služeb pro cestující využívající leteckou dopravu. Aerolinka oslavila rok rekordních zisků a úspěšný první rok provozu Premium Economy Class. V rámci svého závazku poskytovat ty nejlepší služby v letectví masivně investovala do dalšího zlepšení svých palubních služeb a podnikla významné kroky na cestě k udržitelnější budoucnosti. Leteckým průmyslem tak byla oceněna za své inovace a závazek k dokonalosti svých služeb.

„Dnes večer jsme nejen ocenili houževnatost a vášeň v leteckém průmyslu, ale také jsme vzdali hold průkopníkům světové třídy APEX 2024, jako je společnost Emirates, kteří jednoznačně napsali zlatou kapitolu do historie letecké dopravy. Měl jsem tu čest strávit už na začátku tohoto roku neocenitelné chvíle s prezidentem společnosti, sirem Timem Clarkem, na akci APEX FTE EMEA v Dublinu. V každém jeho slově zaznívaly postřehy, vize a odvaha v přístupu společnosti Emirates,“uvedl generální ředitel společnosti APEX dr. Joe Leader.

Ocenění za sady toaletních potřeb v Economy Class

Sady toaletních potřeb společnosti Emirates v Economy Class jsou pro zákazníky na dálkových letech zdarma a zdobí je design, který představuje čtyři základní přírodní prvky – oheň, vodu, zemi a vzduch. Obaly jsou opakovaně použitelné a jsou vyrobeny z omyvatelného kraftového papíru s uměleckým potiskem na míru, který je vyroben z netoxického inkoustu na bázi sóji. V sadách cestující najdou výběr kvalitních cestovních potřeb vyrobených z odolných materiálů, které jsou oproti jednorázovým plastům šetrnější k životnímu prostředí. Zubní kartáček je vyroben z kombinace pšeničné slámy a plastu, ponožky a stínítka na oči z recyklovaného plastu, v tomto případě z rPET (recyklovaný polyethylentereftalát).

Kromě opakovaně použitelných sad toaletních potřeb na palubě Economy Class provozuje Emirates několik dalších iniciativ, které se zaměřují na používání udržitelných materiálů tam, kde je to možné. Aerolinka využívá například recyklovaný plast k výrobě přikrývek, z nichž je každá vyrobena z 28 recyklovaných plastových lahví. Díky této iniciativě se za posledních šest let zabránilo skládkování více než 95 milionů plastových lahví.

Ocenění APEX World Class Awards

APEX (Airline Passenger Experience Association), největší mezinárodní asociace leteckých společností, zaměřená na hodnocení cestujících a zlepšování jejich zážitků, je oficiálním hodnotícím orgánem, který uděluje ocenění a akreditaci World Class. Oficiální hodnocení leteckých společností APEX Official Airline Ratings™ bylo prvním uznaným a certifikovaným oceněním v oboru, kdy cestující letecké společnosti hodnotí své celkové zkušenosti na stupnici 1–5, přičemž nejvyšší ocenění je pět hvězdiček. Pro získání ocenění World Class se musí letecké společnosti kvalifikovat na základě auditu. Ty provádějí profesionálové z oboru ze společnosti Yates and Partners, přední poradenské společnosti v oblasti zkušenosti hostů v letecké dopravě. Každý audit je odborně posouzen a potvrzen docentem Dr. Maxwellem Winchesterem z Victoria University a Copenhagen Business School, odborníkem na kvalitativní a kvantitativní metodologii výzkumu zákazníků. Poté je dále kontrolován správní radou APEX. World Class se uděluje jen několika málo kvalifikovaným.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Back to top button