HotelyNovinkyRakouskoUdržitelná turistikaUdržitelné ubytováníZahraničí

Montafon – ekologický maják pro rodiny

Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku, který je považován za „vlajkový projekt kombinace udržitelnosti a luxusu“.

Foto: Falkensteiner Hotels & Residences

První pětihvězdičkový rodinný hotel v Montafonu byl za kompenzaci emisí udělen status klimaticky neutrálního hotelu. V novém hotelu je šetrné zacházení s životním prostředím a jeho zdroji nejvyšší prioritou. 123 hotelových pokojů a apartmánů spolu s venkovním zázemím se harmonicky začleňuje do prostředí lyžařského a turistického areálu na zážitkové hoře Golm, první rakouské lyžařské oblasti, která získala certifikát klimatické neutrality. Koncept zaměřený na budoucnost se soustředí na regionalitu a udržitelnost.

Je realizován prostřednictvím široké nabídky aktivit a zábavy pro děti s prvky eko-zábavy přes ekologické rangery, kteří hosty provázejí okolím, až po inovativní zdroje šetřící kulinářský koncept „Via Alpina“. Falkensteiner Hotel Montafon je partnerem iniciativy Turn to Zero, která podporuje podniky při zlepšování jejich klimatické rovnováhy a doprovází je při snižování emisí skleníkových plynů. Zejména děti jsou hravou formou upozorňovány na ochranu životního prostředí. Právě tady se dozvědí, jak správně zacházet s přírodou a jak rozpoznávat biologické ekosystémy a druhy.

Například v Acquapura Organic SPA, wellness a vodním světě na 1400 metrech čtverečních s oddělenými lázněmi pro dospělé a rodinnými lázněmi, si děti užijí spoustu zábavy a přitom se dozvědí mnoho zajímavostí. Jsou zde k dispozici animované filmy, například o původu vodní energie, které dokážou vzbudit dětskou zvědavost a poutavým způsobem vzdělávat. V neposlední řadě přispívají k pozitivní ekologické rovnováze ve Falkensteiner Hotel Montafon regionálně vyráběné produkty, krátké dodavatelské řetězce, ekologické zdroje energie a důsledná recyklace.

Také v kulinářské oblasti je kladen velký důraz na udržitelnost a inovace s moderní interpretací křížících se alpských vlivů. Ve wellness oblasti se při procedurách a podpisových kúrách inspirovaných regionem používají výhradně přírodní produkty.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button