ČínaUdržitelná turistikaZahraničí

Honeywell prozkoumává čínský sektor udržitelného leteckého paliva

Honeywell, americký průmyslový konglomerát, spojí ruce s místními partnery, aby prozkoumali skvělé tržní příležitosti v čínském sektoru udržitelného leteckého paliva (SAF), uvedl vedoucí pracovník společnosti.

Foto: Xinhua

„Nízkouhlíková transformace Číny vytváří příležitosti pro inovaci a aplikaci udržitelných technologií,“ řekl Henry Liu, viceprezident a generální manažer Honeywell Performance Materials and Technologies Asia Pacific.

Řekl, že společnost Honeywell uvedla na trh svou novou procesní technologii a řešení SAF v Číně.

„Považujeme nízkouhlíkovou transformaci Číny jako klíčový směr a doufáme, že zde najdeme lepší obchodní cesty a platformy,“ řekl Liu.

Společnost nedávno podepsala několik memorand o porozumění s místními partnery, aby podpořila technologický vývoj a výrobu SAF na různých místech po celé Číně, říká Liu.

Honeywell a Tianjin Free Trade Zone se dohodly na společném prozkoumání příležitostí pro výrobu SAF v severočínské samosprávě Tchien-ťin (Tianjin), kombinující polohu města a průmyslové výhody s připravenou technologií a vybavením Honeywell.

Tyto intenzivní kroky demonstrují důvěru společnosti v čínský trh a podle Liu pomohou uspokojit rostoucí poptávku čínského trhu po SAF a dalších technologiích v rámci zeleného přechodu země.

V září loňského roku společnost Honeywell oznámila spolupráci se společností Zhejiang Jiaao Enprotech Stock Co., Ltd. na vybudování výrobního závodu SAF ve městě Lien-jün-kang (Lianyungang) v provincii Ťiang-su (Jiangsu) ve východní Číně. Zařízení bude vyrábět SAF s využitím kuchyňských odpadních olejů a živočišného tuku jako hlavních surovin.

Ve srovnání s tradičními palivy může používání kuchyňských odpadních olejů a živočišných tuků jako surovin výrazně snížit emise skleníkových plynů.

„Čína poskytuje vhodné místo pro uplatnění mnoha našich průkopnických technologií a řešení a umožňuje ověření těchto technických cest,“ řekl Liu.

„Naše implementace na čínském trhu také poskytne silný referenční bod pro ostatní trhy, pomůže zvýšit důvěru a dynamiku aplikací technologií na celém světě,“ dodal.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button