HotelyJižní TyrolskoNovinkyUdržitelná turistikaUdržitelné ubytováníZahraničí

Falkensteiner Hotel Kronplatz patří k nejlepším na světě

Hotel Falkensteiner v oblíbeném horském středisku Kronplatz je od února členem prestižního klubu Leading Hotels of the World (LHW), který sdružuje výjimečné hotely pro nejnáročnější klienty.

Foto: Falkensteiner Hotels & Residences

Falkensteiner Hotel Kronplatz je pětihvězdičkový „active hotel“ skupiny Falkensteiner a nachází se v Čechy nejnavštěvovanější lyžařské oblasti Jižního Tyrolska – v Kronplatzu. Od letošního února patří mezi světovou elitu a získal renomovaný titul Leading Hotels of the World (LHW), který uděluje stejnojmenná organizace a kterým se mohou pyšnit nejlepší a nejinspirativnější podniky, tedy lídři v oboru hotelnictví. LHW sdružuje přes 400 výjimečných hotelů na celém světě, jež poskytují servis na nejvyšší úrovni a hostům dopřávají jedinečný zážitek z pobytu.

Aby hotel mohl používat titul „Leading Hotel of the World“, musí spadat do luxusního segmentu a nabízet něco jedinečného. Musí také splňovat přísné normy kvality, co se týče ubytování, servisu, kuchyně, zaměstnanců a samotného objektu. Velmi podrobně se bodují všechny fáze toho, jak zákazník hotel vnímá, od rezervace až po check-out. V úvahu se berou i všechny stránky hotelu, od recepce po zázemí. Falkensteiner Hotel Kronplatz dokázal přesvědčit v mnoha oblastech najednou, například originální současnou architekturou a výjimečným designem interiéru, který navrhl hvězdný architekt Matteo Thun. Falkensteiner hotel Kronplatz nabízí celkem 97 designových pokojů a apartmá.

Restaurace 7Summit Slow Food s otevřenou kuchyní a pekárnou podává hostům symbiózu tradičních lokálních pokrmů místní kuchyně se specialitami z nejvyšších pohoří sedmi světadílů – od Tibetu až po Peru. Šéfkuchařka Juliana Katherine Barrera Leyva a hostující kuchaři využívají kvalitní suroviny s okolních jihotyrolských statků i koření z dálných krajů a hostům zajišťují opravdu vrcholný chuťový zážitek. A protože nejlepší jsou zážitky, které sdílíme s druhými, celá řada jídel se podává tak, aby je hosté u stolu mohli sdílet.

Porotu LHW rovněž nad­chlo Acquapura Mountain SPA, které slouží k celkové regeneraci v souladu s filozofií čtyř živlů – skal, horského vzduchu, horského slunce a pramenité vody. Hotel disponuje také vlastní lezeckou stěnou.

Ojedinělou službou ve Falkensteiner Hotel Kronplatz je zážitkový concierge, který hostům na přání sestaví individuální program s aktivitami. K výjimečnému zážitku z pobytu přispívá i příhodná poloha tohoto „active hotelu“ přímo u dolní stanice lanovky lyžařské oblasti Kronplatz se 119 kilometry sjezdovek, z nichž dokonce pět je černých a označují se jako tzv. Black Five. Hosté mohou navíc objevovat i jiné lyžařské resorty, jako jsou například Gitchberg-Jochtal (25 km), Skirworld Ahrntal (25 km) či Alta Badia (35 km).

Foto: Falkensteiner Hotels & Residences

V létě je možné se z hotelu vydávat na pěší túry, radovat se z jízdy na silničním kole nebo horském kole v bike parku nebo po horských cyklotrasách, případně podnikat běžecké výpravy, neboť kopce jsou kořením nejen cyklistiky. Všichni hosté mají v ceně pobytu také neomezené green fee na hřišti Golf Clubu Pustertal.

Jak bylo řečeno, tvůrce podoby hotelu je renomovaný architekt a designér Matteo Thun, držitel řady mezinárodních ocenění včetně Red Dot Awards. Matteo Thun pochází rovněž z Jižního Tyrolska – narodil se v roce 1952 v Bolzanu. Studoval u malíře Oskara Kokoschky v Salcburku a architekturu ve Florencii, poté v Miláně a spoluzaložil významnou skupinu Memphis a ve stejném městě sídlí i jeho studio Matteo Thun & Partner.

U vstupních dveří každého hotelu Falkensteiner vás přivítá nápis: Vítejte doma! (Welcome Home!). Pro české hosty hotelu Falkensteiner Kronplatz má tento pozdrav ještě jeden význam navíc: architekt stavby Matteo Thun je totiž potomkem slavného jihotyrolského rodu Thun-Hohensteinů, který v Čechách nejen vlastnil rozsáhlá panství, ale také u nás významně působil rovněž na poli designu (porcelán Thun) a architektury (zámky Děčín, Benešov nad Ploučnicí, Klášterec nad Ohří, Choltice a další). V Praze je se jménem Thun spojeno dokonce pět paláců.

Falkensteiner Hotel Kronplatz byl otevřen koncem roku 2020 a je to třetí nejmladší a zároveň první pětihvězdičkový „active hotel“ z rodiny Falkensteiner Hotels & Residences, jehož 30 podniků (27 hotelů, 3 apartmánové komplexy, 1 prémiový kemp) se nachází z velké části v Rakousku v horách, ale také například v Praze, Mariánských Lázních, Zadaru a v Bělehradě. Majitelé hotelů Falkensteiner pocházejí z Jižního Tyrolska. Příběh nyní významné značky v hotelnictví a cestovním ruchu začal malým penzionem, který si v roce 1957 v údolí Pustertal postavili Maria a Josef Falkensteinerovi. Firma Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG), jejíž součástí hotely Falkensteiner jsou, sídlí ve Vídni a stále ji vedou členové rodiny původních zakladatelů.

Falkensteiner Hotel Kronplatz je již třetím hotelem FMTG na seznamu LHW, kde dále figurují rakouské hotely Falkensteiner Schlosshotel Velden a Falkensteiner Hotel Montafon. Druhý zmiňovaný, hotel v Montafonu, je mezi evropskými rodinnými hotely vůbec první s titulem Lea­ding Hotel of the World. Tři hotely jedné značky v tak exkluzivním sdružení, jako je LHW, podle Otmara Michaelera, generálního ředitele FMTG, jasně svědčí o tom, že strategické rozhodnutí posílit postavení značky Falkensteiner v prémiovém leisure segmentu bylo správné.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button