Kam jet?NěmeckoTOPUdržitelná turistikaWellness & SpaZahraničí

Feel Good – udržitelné cestování v Německu 2

Objevte zelenou stránku Německa jako turistické země! Zveme vás na cestu za poznáním – za větší udržitelností, větší radostí a opravdovými zážitky. Německá města jsou známá po celém světě, ale příroda kolem nich zůstává pro hosty ze zahraničí často neznámá. Třetinu území Německa však tvoří chráněné přírodní oblasti: 16 národních parků, 16 biosférických rezervací a více než 100 přírodních parků názorně ukazuje, jak je možné chránit krásy přírody a zachovat biologickou rozmanitost pro budoucnost.

Ramsau, Národní park Berchtesgaden, odpočinek na cyklostezce Bodensee-Königsee / Foto: © DZT/Günter Standl

Objevte nedotčené lesy, velkolepé skalnaté krajiny a osamělé horské vrcholy. Vydejte se na objevnou túru po dobře značených turistických a cyklistických stezkách nebo se nechte kvalifikovanými průvodci seznámit s divy přírody. Mimochodem: většina přírodních krajin je dostupná také autobusem a vlakem.

Sosberg, stezka Saar-Hunsrück, pár na visutém lanovém mostě Geierlay / Foto: © DZT/Günter Standl

Pestrost turistických tras

Vyrazit na „hike“ – to je zaručeně ten nejlepší způsob, jak objevit krásy německé přírody. Německo nabízí více než 200 000 kilometrů turistických tras, na kterých můžete poznávat nejrůznější přírodní scenerie: nekonečné pobřeží, malebná údolí, čisté řeky, klidná jezera, nádherné lesy a majestátní horské masivy. Stezky navíc vždy vedou k působivým památkám a přes idylické vesničky. Podívejte se, jaké trasy Německo nabízí, sbalte své pohorky a vyrazte na objevnou túru po krásách Německa.

Baden-Baden, odpočinek v zahradě po wellness proceduře / Foto: © DZT/Günter Standl

Příroda jako lék

Příroda nám může být skvělou kulisou nejen pro sportovní výkony a překonávání sebe sama. Občas potřebujeme ten pravý opak – zpomalit, uklidnit se a možná úplně zastavit, abychom našli cestu zpátky k sobě a obnovili sílu, kterou potřebujeme během všedních dní. Sílu přírody poznáme i v produktech, které z ní pocházejí, a jednoduše při pobytu v ní. Inspirujme se tedy i touto stránkou přírody a dopřejme si zasloužený relax! Více než 350 wellness a lázeňských resortů v Německu se zaměřuje na udržitelnost a využívá regionální léčebné prostředky. Své hosty hýčkají produkty z té nejčistší přírody a také dlouholetými zkušenostmi v oblasti péče o zdraví. Ať už se rozhodnete pro návštěvu wellness zařízení světové úrovně, necháte se o sebe pečovat pomocí tradičních léčebných metod a přírodních prostředků nebo se na procházce na chvíli zastavíte, zavřete oči a chvíli vše necháte být, okouzlující krajina Německa a lázeňské resorty vám poskytnou ideální zázemí. Objevte lázeňská města!

Grohnde, Emmerthal, rodina na cyklostezce podél řeky Vezery / Foto: © DZT/Jens Wegener

Skvělé dálkové cyklotrasy

Jezdíte rádi na kole? V Německu jsou cyklisti vždy vítáni! A samozřejmě nejen ve městech, které svou infrastrukturou cyklistiku velmi podporují. Vydejte se na cesty i mimo města a šetrně ke klimatu na dálkových cyklotrasách, kterých je v Německu více než 250. Můžete se zde rychle dostat ze severu na jih nebo z východu na západ, projet rozmanitou přírodní krajinou a potkat další nadšence na dvou kolech z různých zemí. Po cestě se můžete zastavit ve více než 4700 ubytovacích zařízeních, využít speciálních služeb pro cyklisty a získat rady pro pokračování vaší cesty. Tak kterou trasu letos zvolíte?

Göhren, Rujána, muž procházející Kneippovým šlapacím bazénem / Foto: © DZT/Christoph Jorda

Divoké národní parky

„Nechte přírodu přírodou“ – tak zní motto 16 německých národních parků, kde se v přísně chráněném území mohou nerušeně rozvíjet rostliny a živočichové. Každý z těchto jedinečných národních parků zaujme jinou přírodou, ale jedno mají společné: kdo se v nich vydá na objevitelskou cestu, na vlastní kůži pozná její majestátnost a krásu.

Více tipů na aktivní dovolenou v Německu v souladu s přírodou najdete zde.

Ukázat další

Související články

Back to top button