DopravaLetecká dopravaMěsta & regiony ČRNovinkyPrahaUdržitelná turistika

Letištní med podesáté v řadě získal zlatou medaili

Letiště Praha uspělo již podesáté v řadě v soutěži Český med, kterou pořádá Český svaz včelařů. Med květový z letiště obdržel i letos stoprocentní hodnocení a zlatou medaili. V soutěži se hodnotí parametry, jako jsou obsah vody, sacharózy, elektrické vodivosti, správnost údajů na etiketách a estetický dojem z celého balení medu. Do soutěže zasílá Letiště Praha vzorky medu již od roku 2013.

Foto: Letiště Praha

Ředitelka pro Oblast životního prostředí, udržitelnost a ESG Letiště Praha Soňa Hykyšová je spokojená, jak se včelám na letišti daří, a dodává: „Samotný chov včel probíhá na letišti od listopadu 2011, a to zejména za účelem biomonitoringu, kterým se sleduje vliv letecké dopravy na kvalitu životního prostředí v okolí letiště. Vzorky pylu posíláme na rozbor do akreditované laboratoře Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Monitoring pomocí včel je pouze malou výsečí z celkového monitoringu životního prostředí, v jehož rámci letiště sleduje zhruba 40 parametrů nad rámec legislativních povinností.“

Foto: Letiště Praha

Letiště Praha posunulo digitalizaci rovněž i do této oblasti a pomocí elektronického monitorování včelstva sleduje například hmotnost úlů, teplotu a zvukové projevy včelstva, což pomáhá včelařům při péči o zdravotní stav včelstva.

Foto: Letiště Praha

V areálu Letiště Václava Havla Praha se aktuálně nachází 6 včelstev a v letošním roce se stočilo přibližně čtyřicet kilogramů medu.

Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Back to top button