NovinkyUdržitelná turistika

Výzva pro destinace: přihlaste se do soutěží Evropské komise k udržitelnému cestování

Evropská komise vypisuje nové výzvy v soutěžích European Green Pioneer of Smart Tourism 2024 a European Capital of Smart Tourism (obé dříve fungovalo v rámci soutěže EDEN). Cílem nově navazujících soutěží je ocenit menší i větší destinace, které zavedly úspěšné strategie na podporu udržitelného cestovního ruchu prostřednictvím postupů ekologické transformace.

EUROPEAN GREEN PIONEER OF SMART TOURISM 2024

Evropská komise vypisuje novou výzvu na soutěž European Green Pioneer of Smart Tourism 2024, který je nástupcem soutěže Evropské turistické destinace nejvyšší kvality (EDEN). Tu Evropská komise poprvé zavedla v roce 2007 s cílem ocenit netradiční, nově vznikající udržitelné turistické destinace v Evropě. Česká republika se projektu EDEN účastnila od roku 2009 a od této doby získalo toto prestižní ocenění již 7 výherců, České Švýcarsko, Bystřicko, Slovácko, Lipno, Jeseníky, Zámky na Orlici a Luhačovice.

Národním koordinátorem soutěže byla agentura CzechTourism, nyní ale soutěž probíhá na regionální úrovni a přihlášky zasílají jednotliví zástupci krajů, DMO a dalších subjektů přímo na Evropskou komisi.

Cílem nově navazující soutěže je ocenit menší destinace, které zavedly úspěšné strategie na podporu udržitelného cestovního ruchu prostřednictvím postupů ekologické transformace. Soutěž je založena na principu podpory rozvoje udržitelného cestovního ruchu v destinacích, které přinášejí nějakou hodnotu ekonomice, planetě a lidem.

Pokud jste tedy destinace, která řeší principy udržitelného cestovního ruchu, s počtem obyvatel mezi 25 000–100 000, neváhejte se přihlásit.

Uzávěrka přihlášek je do: 5. 7. 2023 do 17 h

Více informací o soutěži a jak se přihlásit naleznete na: https://smarttourismcapital.eu/

“How to nail your application in 7 steps”: https://shorturl.at/prSVX nebo si poslechněte podcast věnovaný EU Smart Tourism podcast episode: https://tr.ee/wXVZUHmlUd.

EUROPEAN CAPITAL OF SMART TOURISM 2024

Druhou z výzev Evropské komise, kam se mohou hlásit destinace s více než 100 000 obyvateli, je soutěž EUROPEAN CAPITAL OF SMART TOURISM, která je zaměřená na vynikající úspěchy evropských měst jako turistických destinací ve čtyřech kategoriích: udržitelnost, dostupnost, digitalizace, jakož i kulturní dědictví a kreativita.

Uzávěrka přihlášek je také 5. 7. 2023 do 17 h.

Newsroom TTG / CzechTourism

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button