Jižní TyrolskoKam jet?NovinkyTOP ESGUdržitelná turistikaZahraničí

Na kolo s červeným kohoutem

Dovolená na farmě? Nebojte, neležíte někde na slámě, nemusíte se od čtyř ráno postarat o zvířata a nekrmíte se ze společné misky. To si jen užíváte klidu a komfortu v těsném souladu s přírodou…

Foto: Roter Hahn

V nejsevernější italské provincii Jižním Tyrolsku už čtvrtstoletí funguje platforma Roter Hahn/Gallo Rosso s červeným kohoutem jako symbolem aktivity a čilosti ve znaku. Sdružuje více než 1600 farem, které nabízejí ubytování svým hostům, nejčastěji rodinám s dětmi. Ale musejí pro to splnit přísné standardy kvality.

Farmaření zůstává jejich hlavním způsobem obživy, poskytují maximálně pět apartmánů. Ty však povětšinou mají v moderních domech, s kuchyňkami, ale i wellness centry. Dostanete tu báječnou snídani z domácích zdrojů a možnost nahlédnout do života farmy. Vše záleží jen na vás.

Farmy najdete stranou větších měst a obcí, na dosah přírody, často vysoko v horách. Tedy zároveň jako ideální základnu pro sportovní pobyty, ať už aktivní rodinné výpravy, nebo klidně i přímo tréninkové kempy. V katalogu dostanete obsáhlé a detailní informace, vybrat si můžete podle regionu, nebo typu farmy, kam byste chtěli zamířit. Jako stoprocentní jistotu výběru pro cyklisty vám doporučujeme tyto dvě, Häuslerhof a Feldhof.

Foto: Roter Hahn

První z nich Häuslerhof leží v Natz-Schabs/Raas mezi Val Pustertal a Brixenem ve výšce 820 metrů nad mořem blízko vlastních vinic. Jeho majitel Konrad Delazer je cyklista a (mj.) pěstuje na celkem 2,3 hektaru víno a ovoce, má i Quessantské ovce, slepice, psa a včely. V domě nabízí tři rozlehlé apartmány.

Nejenže vás tu s manželkou Karin rádi seznámí s prací na farmě a dají ochutnat své produkty, ale moc rádi vás doprovodí na túry, ať už na kole, po svých, nebo v zimě na skialpech či sněžnicích. Materiál také zapůjčí. Od roku 2008 má pán domu licenci bike průvodce, v domě má samozřejmě garáž i dílnu s myčkou na kola. O jeho vztahu ke kolům svědčí i rozdělení rubrik na webu – roční období tam jsou jaro, léto, podzim, zima a biken. To by snad mělo stačit, ne? Hodnocení návštěvníků na webu je 5,0 excellent.

Foto: Roter Hahn

Feldhof v Terlanu/Vilpianu najdete severovýchodně od Bolzana a má dokonce ještě lepší rating samotného Roter Hahnu – ten nejvyšší, pět kačenek. Rekreační charakter farmy má už šedesátiletou tradici, ale od roku 2019 poskytují ubytování hostům ve čtyřech apartmánech v novém moderním domě. Ten stojí v klidném místě uprostřed vlastního jablečného sadu s nádherným výhledem na Etschské údolí. Skvěle se tu o vás postarají Christian a Gaby Thurnerovi, oba certifikovaní bike guidové, spolu s dvěma dcerami, ale i babičkou Hildegard.

Hnedle před domem mají i dvacetimetrový bazén se slanou vodou, o kus dál grilovací základnu. Po tréninku nebo dlouhém výletě nenajdete lepšího místa. A děti si skvěle vyhrají na přírodním hřišti, ale i s králíky, kočkami nebo prasátky. Do deseti minut autem máte ještě tenisové kurty, minigolf nebo beachvolejbalové kurty, to kdybyste snad měli málo.

Kompletní informace najdete na webu www.roterhahn.it

Tomáš Nohejl

Ukázat další

Související články

Back to top button