Kam jet?ThajskoTOPUdržitelná turistikaZahraničí

Thajsko všemi smysly

Thajsko se stále více zaměřuje na ekoturismus a zodpovědné a smysluplné cestování. Rovněž věnuje více pozornosti udržitelnému a inkluzivnímu cestovnímu ruchu. 

Foto: TAT

Pražská pobočka TAT se chce nyní ještě více zaměřit na představování místních zážitků, které můžete vnímat svými smysly. V rámci toho byla na thajském stánku na veletrhu Holiday World malířka z Chiang Mai, která představovala tradiční malířské umění na bambusové deštníky a jako atrakci pro návštěvníky zdobila jejich ruce drobnými kresbami.

Foto: Vlaďka Bratršovská

Thajsko všemi smysly: navažte hluboký vztah s Thajskem, kde je každé sousto kulinářskou láskou, každý východ slunce vykresluje mistrovské dílo v krásné krajině a každý úsměv odráží vřelost jeho obyvatel. Ponořte se do bohaté tapiserie thajské kultury, od starověkých tradic po živé festivaly, a najděte klid v umění relaxace, ať už na nedotčených plážích nebo uprostřed klidného kouzla skrytých chrámů. Odevzdejte svou duši do uklidňující náruče Thajska – vztahu, kde se jídlo, příroda, kultura, lidé a relaxace spojují v dokonalé harmonii.

Foto: TAT

Mějte otevřenou mysl. Jezděte v Thajsku na výlety, zajděte si na masáž, ochutnejte skvělé jídlo u pouličních stánků. Jděte na místní trhy. A pokud nechcete jen dovolenou u moře, máte zde mnoho možností, jak jinak strávit čas. Jak výlety do národních parků, tak návštěvy památek nebo rovnou poznávací okruhy.

Foto: TAT

Možností je spousta. Krásný zážitek je určitě návštěva rýžových polí, ovocných farem, lotosového jezera, místních vesnic a komunit, různých manufaktur, nočních trhů.

Foto: TAT

Mezi nejzajímavější zážitky patří návštěva Thajska v průběhu některého ze svátků či festivalů, jako je třeba nezvyklý „festival duchů“  PhiTaKhon, který se koná v červnu s oblasti Isan. Skrz místní zážitky nejlépe poznáte zemi, kde jste na návštěvě. A návštěvou místních vesnic a oblastí vzdálenějších od turistických letovisek podpoříte i místní obyvatele.

Newsroom TTG / TAT

Ukázat další

Související články

Back to top button