AkceAsieData & studieMICENovinkyUdržitelná turistikaZahraničí

Veletrh ITE Hongkong 2023 přispívá k udržitelné obnově

Veletrh ITE Hongkong 2023 úspěšně proběhl od 15. do 18. června v Hongkongském kongresovém a výstavním centru (HKCEC), už potřetí od pandemie se konal naživo. Nabídl dva dny pro obchodní partnery a dva dny pro veřejnost.
Hongkong / Foto: Pixabay

59 zúčastněných zemí a regionů z Asie i mimo ni, 499 vystavovatelů, z toho 90 % ze zahraničí. Plocha (14 000 m2) i celkový počet návštěvníků (62 000) se v loňském roce zdvojnásobily a vrátily se zhruba na 80 % před pandemií, což odráží silnou poptávku. Bude však udržitelná?

Podle veřejného průzkumu, který proběhl koncem dubna a přinesl více než 2100 odpovědí převážně od návštěvníků ITE z řad veřejnosti, je odpověď kladná. Organizátor ITE a Rada cestovního ruchu Hongkongu společně zjistili, že respondenti v příštím roce absolvují tři a více zahraničních dovolených (40 %), neplánují žádné cesty (6 %) a více než dvě třetiny z nich utratí za cestování víc peněz. Pro většinu z nich je důležitější atraktivita destinace (86 %) než cena (77 %).

Počet výjezdů z Hongkongu od letošního roku výrazně vzrůstá; od 1. do 9. dubna uskutečnili obyvatelé Hongkongu přibližně 2,55 milionu výjezdů, což je 1,5krát více než v lednu a 15krát více než v září loňského roku.

Hongkong, který se často umisťuje na 11. nebo 12. místě na světě a na 3. nebo 4. místě v Asii podle celkových výdajů na zahraniční cesty, utratil v roce 2019 před pandemií za výjezdy 26,9 miliardy USD. Je střediskem oblasti delty Perlové řeky (The Greater Bay Area), která zahrnuje také Šen-čen a Kanton. Tato oblast se v roce 2018 umístila na 12. místě v žebříčku největších světových ekonomik podle HDP.

Regionální návštěvníci jsou zpět

Veletrh ITE2023 navštívilo 5932 zákazníků a odborných návštěvníků, což je dvojnásobek loňského počtu. 75 % z nich pochází z Hongkongu, 16,4 % z (pevninské) Číny a 8,6 % ze zámoří. Podle odvětví přišlo 40 % návštěvníků z cestovních kanceláří a 26 % z MICE a korporací. Delegace vyslaly i cestovní kanceláře z několika měst v této oblasti. Návštěvníků z řad veřejnosti bylo celkem 55 925, což je o 80 % více než v loňském roce, přičemž většina z nich využila prémiovou nezávislou zahraniční turistiku (FIT).

Veletrh ITE je organizován společností TKS Exhibition Services Ltd. a je silně podporován čínským ministerstvem kultury a cestovního ruchu i Hongkongským turistickým úřadem. ITE se koná každoročně a je jediným veletrhem cestovního ruchu v Hongkongu.

ITE Hongkong 2024 se bude konat od 13. do 16. června 2024 v hale 1 HKCEC, dva dny budou určeny pro obchodní partnery a dva pro veřejnost.

www.itehk

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button